T:+90 212 322 8100

ŞİMŞEK BİSKÜVİ VE GIDA

Türkiye’nin günümüzde en büyük sanayi kuruluşlarını barındıran illerinden olan KARAMAN bu konuda ki büyük gelişmesini durmaksızın sürdürmekte. Giderek büyüyen organize sanayi bölgesi ile haklı bir gurur yaşamaktadır. çeşitli sanayi kuruluşlarının yer aldığı organize sanayi bölgesinde bu durdurulmaz yükselişin temellerinde özellikle gıda sektöründeki ağırlığı tartışılamaz. 1990’lı yıllardan bu yana açılan Bisküvi-Çikolata-Kek üreten fabrikaları, KARAMAN’ın sanayileşme yolunda attığı ilk ve çok önemli adımlardır. 

1996 yılına gelindiğinde KARAMAN semalarında parlayan bir ŞİMŞEK geleceğin ihracat şampiyonu bir markanın müjdecisi idi.

 

ŞİMŞEK ailesinin büyüklerinden Sayın Ramazan ŞİMŞEK’in girişimi ile ŞİMŞEK BİSKÜVİ kurulmuş ve gıda sektöründe ilk adımlarını atmaya başlamıştır.  Sonrasında teknolojiye çok önem veren, kaliteyi ön planda tutan ve bunları ancak deneyimli ve tecrübeli kadrolarla yapabileceğine inanan ŞİMŞEK ailesi kadrosunu kurmuş, işi ehil ellere teslim etmiş, teknolojinin son yeniliklerini takip ederek fabrikasını modern yatırımlarla çağdaş düzeye taşıyarak Bisküvi-Çikolata-Kek-Gofret-Kraker grubunda günlük 250 ton kapasiteye çıkarmıştır. Bugün ŞİMŞEK BİSKÜVİ 55.000m2 kapalı alan, 25.000m2 lik açık alanı ile 300’ün üzerinde ürün portföyüne sahip KARAMAN ilinin ihracat şampiyonluğunu elinde tutan büyük ve önder bir kuruluştur.  Günümüzde insan sağlığına önem vermek giderek işletmelerin üzerinde titizlikle durdukları bir konudur. Dünyanın küçüldüğü, sınırların kalktığı zamanımızda Dünya ve Avrupa standartlarında üretim yapan, üretimin her safhasında kaliteden ödün vermeden müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve gerekli gıda güvenliği belgelerine sahip müesseselerin ancak yaşama şansı vardır. Uluslar arası arenada ancak bu özellikleri ile tutunabilirler.  

 

ŞİMŞEK BİSKÜVİ ISO 9001, ISO 22000 Gıda güvenliği belgelerine sahip kaliteli, hijyenik koşullarda gerçekleştirdiği ürünleri ile dünyanın her yerinde ŞİMŞEK bayrağını gururla gezdirmekte, ŞİMŞEK kalite ve lezzetini yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da aynı beceriyle tüketicilerine sunmaktadır.   ŞİMŞEK atılımları ve yatırımları hiç durmadan devam etmektedir. Bu anlamda fabrikalarında 2007 yılında 15 milyon Euro’luk yatırım yapılmış teknolojinin en son gelişmeleri takip edilerek makineleri yenilenmiştir. ŞİMŞEK BİSKÜVİ 2008 yılı sonuna kadar 5 milyon Euroluk bir yatırımı daha gerçekleştirmiş olup, 2009 yılında da yatırımlarımız süratle devam etmektedir ve sürekli genişleyen pazarımızda hak ettiğimiz dünya markası olma yolundaki hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz. 

 

Büyük başarı öyküsünü 12 yıl içine sığdıran ŞİMŞEK BİSKÜVİ bizi bu uluslar arası noktaya taşıyan çalışanlarımıza ve siz sevgili tüketicilerimize şükranlarını sunuyor.

Bu kategoriden diğerleri: « ÖZKAYNAK SU TEKNOGON »

Yorum Ekle

yukarı çık
YZB 2023 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun