T:+90 212 322 8100

HİSAR KAYNAK SULARI

 

Hisar…. Yüzyılların denenmişliği, yüzyılların güveni ve yüzyılların tercihi!

 

 

Sularını 1555 yılından bu yana İstanbul Belgrat ormanlarından İstanbul’a memba suyu sağlayan kaynaklardan alan Hisar Doğal Kaynak Su, kaynağı doğal koruma alanında olduğundan, sularının kirlenme olasılığı yoktur. Bulunduğu yer Quarz taşlarınca zengindir.

Quarz taşlarının bilimsel olarak yüksek mineral değerlerine sahip olduğu kanıtlanmış; dolayısıyla Hisar Kaynak Su’yun da mineral değeri

yüksek bir doğal kaynak suyu olduğu kabul edilmiştir.

 

Dünden Bugüne

90'lı yılların su sorununu hatırlayanlar mevcut kaynak sularının ne büyük değer ürettiğini anlayacaklardır. Çünkü o günler İstanbul’da, hatta ülkemizde içme suyuna olan ihtiyacın yoğun olduğu dönemdi. Susuzluk sorunlardan biriydi, ancak susuzluğu sağlıklı şekilde susturmak ondan daha büyük bir sorundu. 

 

İşte buradan hareketle Hisar Doğal Kaynak Su ‘susuzluğunuz susacak’ sloganı ile yolculuğuna başladı. Susuzluk sorununa çözüm arayışlarında halk sağlığını gözeterek üretim yapmak ve halka sağlıklı su sunabilmek Hisar Doğal Kaynak Su için en temel hedefti. 

 

Sektör yeni şekilleniyordu, yapılacak çok iş vardı… Ancak kararlı ve gayretli olanların sağlam adımlarla ilerledikleri dönemlerde ortaya çıkan sonuçlarla birçok sorun çözülmüş, yaşam standartlarımız her geçen gün yükselmiştir. Dolayısıyla Hisar Doğal Kaynak Su olarak, dedelerimizden miras aldığımız başarıları, daha da geliştirerek torunlarımıza taşımak zorunda olduğumuzun bilincindeydik. Sınırlı sayıda doğal kaynak suyun olduğu o dönem ilklerden olmanın tüm sorumluluklarını yerine getirdik. Policarbon damacana dolum ruhsatı almada Türkiye'nin ilklerinden olduk. El değmeden dolum makinesi ile üretim yapan firmalara öncülük ettik. Sahada rakip olduğumuz su firmalarıyla sektörel sorunları çözmede tam bir işbirliği halinde çalışmalarımızı sürdürdük. Hisar Kaynak Su Bayii ağında rol alan her işletmeciyi Hisar ailesinin bireyi olarak gördük, el birliğiyle birlikte büyümeyi öncelik olarak gören stratejiler belirledik ve uyguladık. Suyun hayat olduğu bilinciyle sektörün önde gelen firmaları ile GEDSUDER’i kurduk ve dernek görevine devam ettiği dönemde Yönetim Kurulu’nda görev aldık. GEDSUDER olarak; gerek halkın bilinçlenmesi, gerekse yönetmeliklerin düzenlenmesinde yoğun ve ses getiren çalışmalar yaptık. Hisar Doğal Kaynak Su olarak, Tekirdağ’dan Gebze’ye kadar dağıtım ağı oluşturduk, ciddi bir potansiyelin hayat bulmasını sağladık ve her geçen gün gelişen müşteri ağımızla çalışmalarımıza devam ederek, sektördeki öncü rolümüzü sürdürdük.

 
Bu kategoriden diğerleri: « OĞUZ GIDA HIZAL ET »

Yorum Ekle

yukarı çık
YZB 2023 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun