T:+90 212 322 8100

ELİTA YAĞ

Elita Gıda başta Çukurova olmak üzere Türkiye'de yetişen yağlı tohumları işlemek amacıyla 206 yılında 20 milyon dolarlık bir yatırımla kurulmuştur.

Elita gıda " Tarladan sofraya" gıda güvenliğine uygun üretim zinciri içerisinde mısır, ayçiçek, kanola, soya ve fındık yağlarının yanı sıra sızma ve riviera zeytinyağı üretimi ile başta Türk Mutfağı olmak üzere dünya mutfaklarının vazgeçilmezi olmayı hedeflemektedir. Ev tüketimi dışında endüstriyel tüketici grubunun ihtiyaçlarına uygun olarak imal edilmiş olan ayçiçeği, fındık ve son olarak da pamuk yağları da " Profesyonel" ibaresi ile 18 L teneke ambalajlarıyla satışa sunulmaktadır.

 

Elita gıda, Türkiye'deki sınırlı sayıdaki " Entegre" üretim tesislerinden biri olup, ham yağ, ekstraksiyon, rafinasyon ve dolum işletmelerini bünyesinde barındırmakta ve doğrudan doğruya çiftçiden temin ederek işlediği yağlı tohumları nihai ürün haline getirmektedir.

 

Elita Gıda, 35,000 m2 alanda, yıllık 180.000 ton yağlı tohum işleme kapasitesiyle kurulmuş olup alanında uzman 200 ye yakın çalışana sahiptir. Sunar Grup'un 20 yılı aşkın yağ üretim tecrübesi ile kısa sürede Türkiye'in en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri olarak İSO 500 firmalarından biri olmuştur,

 

Sahip olduğu ileri teknolojisi ve üretimin her aşamasında insan hatasını minimum düzeye indiren otomasyon destekli altyapısı ile Türkiye'deki en modern bitkisel üretim tesislerinden biridir. Gıda güvenliğine üst düzeyde önem veren Elita Gıda üretimin her aşamasında klite kontrolü uygulamaktadır. Şirket bu amaçla 1 milyon doları aşan bir yatırımla Türkiye'deki en gelişmiş 5 laboratuvardan birini kurmuştur.

 

Kalite standartlarına büyük önem veren Elita Gıda, 2007 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sİstemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile TSE Uygunluk belgelerini almıştır. Ayrıca OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemlerini de içine alan yönetim anlayışı ile " Toplam Kalite Yönetimi" yaklaşımı benimsemiştir. Elita Gıda, bu yönetim anlayışı gereği müşteri memnuniyetini her daim ön planda tutarak, en kısa zamanda en doğru işi tecrübeli ekibi ile hatasız olarak yapmayı ilke edinmiştir.

Bu kategoriden diğerleri: « EMBİ GIDA EKİCİLER SÜT GIDA »

Yorum Ekle

yukarı çık
YZB 2023 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun