T:+90 212 322 8100

SOMÇELİK RAF SANAYİ

SOMÇELİK, 1968’de çelik civatalı depo rafları üreten bir firmanın Kayseri’deki bayisi olarak ve ferdi bir işletme olarak ekipman sektörüne giriş ve 1978 yılından itibaren de imalat yapmaya başlayarak bayilikten üreticiliğe geçiş yapmıştır.

1978’den itibaren çelik civatalı depo raf üretimi yapan işletmemiz, 1990 başlarında perakende sektörünün gelişmesiyle birlikte, üretimini ağırlıklı olarak market ve mağaza ekipmanları segmentine kaydırmıştır.

 

İmalata başladığı yıllardaki 500 metrekarelik üretim sahasını, 1990’lı yıllarda Organize Sanayi Bölgesindeki mevcut 5.000 metrekarelik tesisine taşımıştır.

 

Yeni yatırımlarına 2006 yılının sonunda başlayan Somçelik, Organize Sanayi Bölgesindeki 15.000 m2’si kapalı 23.000 metrekarelik yeni üretim sahasını da devreye alma işlemlerini 2011 Ağustos ayı sonunda gerçekleştirmiştir.

 

Bu yeni tesisiyle; galvaniz ve nikelaj kaplama,  elektrostatik toz boya kaplama tesisi, metal ve ahşap üretim hattıyla, ek makinelerle, en son teknolojiyi kullanarak faaliyetine devam edecek  ve bu haliyle şu andaki mevcut alan  tel ürün imali, yeni tesis ise metal ve ahşap ürün imali için kullanılmaktadır.

 

SOMÇELİK RAF SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ; İki ayrı üretim sahasında; 20.000 m2’si kapalı toplamda 30.000 m2’de Üretim tesisleri, birikim ve tecrübesi, 150’i aşan kalifiye insan kaynakları ve modern üretim yöntemleri ile Yurt İçinde olduğu gibi, Yurt Dışında da 23 farklı ülkedeki müşterilerine ürün kalitesi ve maliyeti açısından en uygununu sunma konusunda azimle ve gayretle faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Yeni yapılanma süreci ile  satışta (dolayısıyla üretimde) büyüme hedeflenmiş ve bunun gereği olarak gerekli teknoloji yatırımı ve 3 olan bölge müdürlüğü sayısının 7’ye çıkarılması ve her ilde bayilikler oluşturulması, Pazarlama ve Satış, Üretim, Tasarım ve Ar-Ge servislerinin genişletilmesi/geliştirilmesi çalışmaları sürdürülmektedir.

 

Somçelik, (Balkan Ülkeleri, Arap Ülkeleri, Ortadoğu Ülkeleri, Uzakdoğu Ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Rusya ve Avrupa Ülkeleri’nden) 23 farklı ülkeye ihracat yapmaktadır.  2010 sonu itibariyle satışlarının yüzde 20’ye yakınını ihracat olarak gerçekleştiren Somçelik bu oranı  ilk etapta asgari yüzde 25’e çıkarmayı hedeflemektedir.

Yorum Ekle

yukarı çık
YZB 2023 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun