T:+90 212 322 8100

Bağdat Baharat | Farklı Lezzetler Sunar

Bağdat Baharat, YZB 2013 Resmi Sponsoru oldu.

Bağdat Baharat, 1964 yılında Ankara’da kurulmuştur. 1989 yılında Ankara Sincan OSB’de 10.000 m2 alanda Türkiye’nin ilk baharat fabrikasını, 2005 yılında da Kahramanmaraş’ta 30.000 m2 alanda, biber yıkama-kurutma işlemlerinin; baharat, şifalı bitki suları ve yağ üretiminin gerçekleştirildiği, Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun en büyük baharat işleme tesisini kurmuştur. Ankara’da projesi devam eden üçüncü fabrikasını da yakın zamanda faaliyete geçirerek, TSE ve Türk Gıda Kodeksi’nin yanı sıra ISO 9001-2008 ve ISO 22000-2005 Kalite Yönetim Sistemi belgeleri ile kalitesi tescillenmiş olan üretimini, daha yüksek kapasitede gerçekleştirmeyi planlamaktadır.

Bağdat Baharat, “Bağdat” ve “Deva” markalı ürünlerinin dağıtım ve pazarlama faaliyetlerini, kendi bünyesinde yer alan bölge müdürlükleri aracılığıyla, 24 saat içerisinde ürün teslimi garantisi ve satış sonrası profesyonel hizmet anlayışı çerçevesinde yürütmekte ve perakende sektöründeki iş ortaklarının kategori verimliliğini yükseltmektedir. Perakende sektöründe %90’larda bulunurluk ve %55 civarında pazar payına sahip olup sektörünün lider firmasıdır.

Bir yandan iç ve dış pazardaki yoğun talepleri karşılayacak kapasiteye, diğer yandan ise değişen tüketici talebine yanıt verebilecek her türlü teknolojik altyapıya sahip olan firmamız, Türk mutfağının vazgeçilmezi olan baharat ve diğer ürünlerini, ABD, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinin mutfaklarına da taşıyarak, ülke ekonomisine artı değer katmaktadır.

%100 yerli sermayesiyle hedeflerine ulaşmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşayan firmamız, farklı tüketici taleplerine uygun kategori ve ürünler oluşturarak ve geleneksel pazardaki yerini sağlamlaştırarak uluslararası bir marka olmayı misyon edinmiştir.

“Bağdat Baharat, geleneksel değerlerini geleceğe taşımaya kararlıdır.”

Son Düzenlenme Pazartesi, 21 Ocak 2013 15:22
yukarı çık
YZB 2023 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun