T:+90 212 322 8100

Charles Fishman

Charles Fishman, Washington Post Gazetesi’nin eski metro ve ulusal muhabiridir. 1996’dan beri FastCompany adındaki yenilikçi işletme dergisi için çalışmaktadır. Charles Fishman, “Wal-Mart Etkisi” Kitabı ile New York Times, Wall Street Journal ve Business Week’in seçtiği en çok satan kitaplar listesinde bir numara olmanın yanı sıra, 2006 yılında Goldman Sachs-Financial Times En İyi İşletme Kitabı Ödülü’nün de finalisti olmuştur.

İşletme yazarlığının en prestijli ödülü olan UCLA’nın (Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles) üstün işletme yazarlığı için takdim edilen Gerald Loeb Ödülü’nü iki defa kazanmanın yanı sıra birçok ödüle de layık görülmüştür. Şişelenmiş su hakkında yazdığı hikaye, “Message in a Bottle” (Şişede Mesaj) ile dergi yazarlığı için, hem 2008 GerardLoeb Ödülü’ nün hem de New York’s Deadline Club Ödülü’ nün finalistleri arasına girmeyi başarmıştır. Charles Fishman’ nın yeni kitabı, “The Big Thirst” (Büyük Susuzluk) Nisan 2011 yılında yayınlanmıştır.


Walmart Gibi Kazanmak

Tarihin En Büyük Perakende Zincirinden İşletme ve Markalaşma Dersleri

16 NİSAN ÇARŞAMBA | 14:00 - 15:00 | HALİÇ SALONU | ORUTUM DİLİ: İNGİLİZCE

Dünyanın en büyük perakende zinciri WalMart, saat başına 1.8 Milyon $ kazanç, ABD genelinde her gün 35 Milyon müşteri, yıllık 466 Milyar dolar net satış, 2,2 Milyon çalışan… WalMart eğer bir ülke olsaydı dünyanın en büyük 26. ekonomisine sahip olurdu. YZB 2014, sizlere bu denli büyük bir perakende zincirinin sırlarını öğrenmek için kaçırılmaz bir fırsat sunuyor.

Son 20 yılını NASA'dan WalMart'a kadar, önemli şirketleri anlamak ve okuyucularına aktarabilmekle geçiren Amerika’nın en usta gazetecilerinden, Charles Fishman, WalMart markasının başarısını, çeşitliliğini ve derinliğini anlatarak kendi işinizde uygulayabileceğiniz fikirler geliştirmenizi sağlayacak.

YZB 2023 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun