T:+90 212 322 8100

Torku | Hayat Bize Hep Tatlı

 

Üreticimizin şekerine değer katıyor; doğal, katkısız çikolata üretiyoruz. 

 

Torku Çikolata ve Şekerli Mamuller Fabrikamızı, şekerin girdi olarak kullanıldığı nihai ürünleri de üreterek oluşacak katma değerin tarım sektöründe kalmasını sağlamak, pancar üreticilerimizin refah düzeylerini yükseltmek amacıyla kurduk. Fabrikamız, 2010 yılında tamamlanan yeni tesislerle birlikte dünyadaki en modern teknolojiye sahip fabrikalardan biri haline geldi. Burada birinci önceliğimiz daima doğal, katkısız çikolata üretmek ve tüketici sağlığı oldu. 

 

Fabrikamız, 2011 yılında inşaatına başlanılan “Unlu ve Şekerli Mamuller, Çikolata, Bisküvi, Kek, Gofret Üretim Tesisleri” ile ürün çeşitliliğini daha da arttıracak ve iç piyasada önemli bir yer edinecek. 2013 yılı itibari ile de gofret, bisküvi, kek, yumuşak şeker, kraker yatırımları tamamlanacak. Böylece tüketiciye “tohumdan sofraya Konya Şeker güvencesiyle” sunduğumuz ürün gamımız daha da genişleyecek.

 

Bugün fabrikamızda solid, dolgulu, tablet, madlen ve bar ürünlerinden oluşan çikolata çeşitlerinin yanı sıra sürülebilir kakaolu fındık kreması, helva, lokum ve sert şeker çeşitlerini de üretiyoruz. Kakaolu sütlü fındık kremasını, hem kâse hem de kavanoz olarak ayrı ayrı hatlarda paketliyoruz. Bar ürünlerimiz de ise karamelli nugalı bar, fındıklı ve fıstıklı karamelli nugalı bar, değişik meyve parçacıklı çikolata kaplı nugalı bar alternatiflerini sunabiliyoruz. Ayrı bir hattımızda da dolgulu veya antep fıstıklı, fındıklı ikramlık ve madlen çikolatalarımız, dolgulu veya antep fıstıklı, fındıklı tablet çikolatalarımızı üretiyoruz.

 

Sert Şeker Üretim Tesisinde, Torku üst markasıyla geniş bir aroma ve çeşitlilikte sert şeker üretiyor, buradan çıkan içi sıvı aroma dolgulu olan sert şekerlerimizle piyasaya farklı bir lezzet sunuyoruz. 2010 yılında üretime geçen Helva Tesisimizde sade, kakaolu ve fıstıklı helva çeşitlerini üretiyoruz. Bununla birlikte yüksek kalite anlayışımızla ürettiğimiz antep fıstıklı, çikolata kaplı antep fıstıklı, naneli, sultan lokum ve spesiyal kakaolu kremalı sarma lokum çeşitlerimizi piyasaya sürüyoruz.

 

Hammadde kontrollerine büyük bir önem gösteriyor, kaliteden ödün vermiyoruz. 

 

Yüksek kalite anlayışımızın bir parçası olan ve kalite kontrol personelimiz tarafından titizlikle yapılan kontroller üretim boyunca, üretim sonrasında devam ediyor. Böylece kaliteli ve hijyenik ürün üretimi konusunda standartlarımızı sürekli koruyoruz. 

 

GMP kuralları titizlikle uygulanan fabrikamız; ISO2200, Gıda Güvenliği Yönetimi Sertifikası, ISO9001 ve Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası’na sahip. 

 

Torku markası 41 ülkeye ihraç ediliyor.

Yüksek kalite standartlarında ürettiğimiz ve bir dünya markası olma yolunda ilerleyen Torku çikolataları ve şekerli mamullerimiz, bizleri gururlandırıyor. Pancar üreticimizin emeği, toprağımızın lezzetleri, Torku markasıyla Ortadoğu ile Asya’nın yanı sıra Avrupa ve Amerika’da da toplam 41 ülkeye ihraç ediliyor.  

 

 

Son Düzenlenme Pazartesi, 25 Mart 2013 12:34
yukarı çık
YZB 2023 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun