T:+90 212 322 8100

Ece Durukan

2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun olan Ece Nevra Durukan, UNICEF ve Dünya Sağlık Örgütü'nde gönüllü çalışmalar yürütmüştür.

2003-2006 yılları arasında diyet danışmanlığı yapmış, bir catering şirketinde kalite güvence müdürü olarak kalite ve gıda güvenliği sistemlerinin kurulması ve yürütülmesinden sorumlu olmuştur.

Uluslararası NLP Uygulamaları ve İleri Davranış Modelleme Teknikleri Uzmanlık Sertifikası ve hipnoterapi eğitimi alarak Dr.Pozitif Online Kaliteli Yaşam Merkezi'nde davranış değişikliği üzerine çalışmış ve Kemercountry Golf ve Tenis Klubü'nde NLP uzmanı ve diyetisyen olarak görev almıştır.

2006 yılında Nestlé Türkiye’ye Beslenme Uzmanı olarak katılmış, Nestlé'nin Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam vizyonu çerçevesinde tüm portfolyonun inovasyon ve renovasyon çalışmalarına destek vermiş, gıda sanayii bünyesinde dünyanın en kapsamlı beslenme eğitim programı olan NQ eğitiminin Türkiye’ye adaptasyonu ve uygulanmasını sağlamıştır.

2010 yılından bu yana Nestlé Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam Müdürü olarak 12 kategoride, markaların beslenme, sağlık faydalarını ve iletişimini geliştirmektedir. Ulusal ve uluslararası kongrelerde konuşmacı olarak sağlık profesyonelleriyle ürünlerin sağlık üzerine etkilerini gösteren son çalışmaları paylaşmaktadır. 2010-2012 yılları arasında Show TV'de yayınlanan “İyi Beslen Mutlu Yaşa” programını hazırlayıp sunmuş, halen Kanal D’de yayınlanan Doktorum programı içerisinde “Nestlé İyi Beslen Mutlu Yaşa” köşesini hazırlayıp sunmaktadır.


Rekabet Avantajımız Beslenme, Sağlık, İyi Yaşam

Değişen Tüketici - Gıda İlişkisi

17 NİSAN PERŞEMBE | 09:45 - 10:30 | HALİÇ SALONU | ORUTUM DİLİ: TÜRKÇE

Tüketicilerin gıdayla ilişkisi, gıdadan beklentisi değişiyor! Gıdalar günümüzde sadece besin kaynağı olarak değil lezzet, sağlık ve mutluluk kaynağı olarak da kabul ediliyor. Değişen bu beklentileri karşılayabilecek ve güvenilir bilgi kaynağı olarak kabul görecek markalar rekabette bir adım öne geçecek.

Dünya’nın lider Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam Şirketi konumunda olan Nestlé’nin Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam Müdürü Diyetisyen Ece Nevra Durukan, bu etkileşimi yüksek sunumda değişen tüketici beklentilerinin nasıl karşılanabileceğini Nestlé’nin beslenme, sağlık ve iyi yaşam vizyonu ve örnek uygulamaları çerçevesinde sizlerle paylaşacak.

YZB 2023 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun