T:+90 212 322 8100

Taha Akyol

1946 yılında Yozgat’ta doğan Taha Akyol, ilk, orta ve lise öğrenimini Yozgat’ta tamamladıktan sonra İstanbul Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Bir süre Yozgat’ta serbest avukat olarak çalıştıktan sonra Ankara’ya taşınarak Hergün Gazetesi’nde köşe yazarlığına başladı. 1987 yılında Tercüman Gazetesi’nin Genel Yayın Müdürü oldu. Aynı gazetede köşe yazarlığı yaptı.

Yayınlanmış bir çok kitabı bulunan Taha Akyol’un kitaplarından bazıları; Politikada Şiddet, Ortak Acı, 1915 Türkler ve Ermeniler, Medine’den Lozan’a, Bilim ve Yanılgı, Osmanlı’da ve İran’da Mezhep ve Devlet, Ama Hangi Atatürk, Atatürk’ün İhtilal Hukuku, Rumeli’ye Elveda, Bilinmeyen Lozan’dır.

20 yıl Milliyet Gazetesi’nde yazan Akyol, halen Hürriyet Gazetesi’nde köşe yazarlığını sürdürmekte ve CNN Türk Televizyonunda siyasi ve kültürel konularda “Eğrisi Doğrusu” programına devam etmektedir.


Gelecekte Bizi Neler Bekliyor?

Dünya’daki ve Türkiye’deki Değişimlerin Etkileri

16 NİSAN ÇARŞAMBA | 17:15 - 18:00 | HALİÇ SALONU | ORUTUM DİLİ: TÜRKÇE

Otuz yılı aşkın gazetecilik deneyimine sahip olan Taha Akyol, önümüzdeki yıllarda bizi bekleyen ekonomik, siyasi gelişmeleri ve bu gelişmelerin ortaya çıkaracağı muhtemel sonuçları anlatırken, değişen dünya konjonktürünün ülkemize muhtemel etkilerini de değerlendirecek.

Gazetecilik yaşamına 1977 yılında Hergün Gazetesi’nde başlayan Akyol, 1987 yılında Tercüman Gazetesi’nin Genel Yayın Müdürü oldu. Yirmi yıl Milliyet Gazetesi’nde yazan Akyol, halen Hürriyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı ve CNN Türk kanalında siyasi ve kültürel konuları içeren “Eğrisi Doğrusu” adlı TV programını yapmaktadır.

YZB 2023 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun