T:+90 212 322 8100

Kenan Sofuoğlu

Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu spor tarihimizin en önemli isimlerinden biri. Motor sporları alanında dünya şampiyonluğu kazanmış ilk ve tek Türk sporcu olması kariyerini çok özel bir noktaya taşıyor.

Adını ilk olarak 2000'ler başında duyuran Sofuoğlu, kendisi ve Türk sporu açısından tarihi başarıya 2007 yılında Dünya Supersport Şampiyonası'nı kazanarak ulaştı. O yıl sezon boyu koşulan 13 yarıştan 8'ini kazanarak bir başka rekoru da kırmış, bu zaferlerle birlikte uluslararası anlamda da kariyerini taçlandırmıştır.

Kenan Sofuoğlu, 2010 ve 2012 yıllarında da Supersport Dünya Şampiyonasında birinci olmuştur. Kazandığı zaferlerle tarihteki unutulmaz yerini perçinleyen Sofuoğlu, kendi klasmanında en önemli pilotlardan biridir. Sakarya'da yaşayan Sofuoğlu, özellikle Formula 1 ve Ralli başta olmak üzere bütün motor sporlarına ilgi duymaktadır.

Başarılarını bundan sonraki yıllarda da sürdürmek isteyen, kendisine hedef koyduğu çıtayı hiçbir zaman düşürmeyen Kenan Sofuoğlu'nun bir başka hedefi de ders verdiği genç pilotlara başarıya giden yolda destek olmaktır.


Tamirci Dükkânından Avrupanın Zirvesine

Engelleri Aştı, Marka Oldu

17 NİSAN PERŞEMBE | 15:15 - 16:00 | HALİÇ SALONU | ORUTUM DİLİ: TÜRKÇE

16 yaşında katıldığı ilk yarışında sıralama turlarındaki derecesini imkânsız diyerek kabul etmediler. Ta ki aynı performansı 4 kez tekrarlayana kadar...

Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu spor tarihimizin en önemli isimlerinden biri. Motor sporları alanında dünya şampiyonluğu kazanmış ilk ve tek Türk sporcu olması kariyerini çok özel bir noktaya taşıyor. Adını ilk olarak 2000'ler başında duyuran Sofuoğlu, kendisi ve Türk sporu açısından tarihi başarıya 2007 yılında Dünya Supersport Şampiyonası'nı kazanarak ulaştı. O yıl sezon boyu koşulan 13 yarıştan 8'ini kazanarak bir başka rekoru da kırmış, bu zaferlerle birlikte uluslararası anlamda da kariyerini taçlandırmıştır. Kenan Sofuoğlu, hedefe ulaşmak için neler yapılması gerektiğini kendi hikâyesinden yola çıkarak sizlerle paylaşıyor.

YZB 2023 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun