T:+90 212 322 8100

Hakan Senbir

Hakan Senbir marka stratejisti, danışman ve yazardır. On sekiz yıllık reklam kariyeri boyunca, reklam ve interaktif ajanslarda çalıştı. Bu süre içinde, Procter&Gamble, Turkcell, Koç Holding, Sabancı Holding, Ülker, Tansaş, Roche, Ziraat Bankası ve Türk Hava Yolları gibi dev kurumlarla, 100’ün üzerinde marka için iletişimin farklı alanlarında stratejiler ve fikirler üretti. Geliştirdiği GUIDEFISH adlı model Türkiye’nin ilk reklam stratejileri planlama modeli, DEEP adlı model de ilk dijital strateji planlama modeli oldu.

HAKAN SENBİR stratejik planlama kariyerinin kilometre taşlarını şöyle tanımlıyor: Pazarlama okulu olarak tanımladığı Procter & Gamble, Turkcell lansman stratejisi, Tansaş “Akılalmaz Tüketici Hakları” stratejisi ve Türk Hava Yolları “Feel Like A Star” stratejisiyle dünya lansmanı.

2009 yılının başında reklam sektöründen ayrılarak strateji ve yaratıcılığı birlikte içeren MUST adlı bir strateji planlama modeli yazdı. Bugün SENBİR DANIŞMANLIK LTD’ de bu modelle kurumlara marka stratejisti olarak danışmanlık veriyor. Kurum ve markaların içine giriyor, sorunlarını tanımlıyor, strateji yazıyor, fikir ve projeler üretiyor. HAKAN SENBİR’ in danışmanlık verdiği kurum ve markalar arasında YAPI KREDİ BANKASI, COLIN’S, CRATE&BARREL, İLKO İLAÇ, RINGS ISTANBUL, VAKIFBANK, SİNPAŞ, VATAN BİLGİSAYAR ve MEHTAP MUTFAK EŞYALARI gibi isimler yer almaktadır.

Hakan Senbir yine 2009 yılından beri The Sales Machine İstanbul’ da İcra Kurulu Üyesi olarak Shopper Marketing, Event Marketing ve Sports Marketing konularında stratejiler üretmektedir.


Marka Stratejisi

Gıda Perakendeciliğinde Markalaşmak

17 NİSAN PERŞEMBE | 16:30 - 17:00 | HALİÇ SALONU | ORUTUM DİLİ: TÜRKÇE

Markalaşmanın 4 olmazsa olmazı, satış noktasında müşteri deneyimi ve markalaşma süreçlerinin yönetimi… Hakan Senbir, 18 yıllık reklam kariyeri boyunca, Turkcell, Koç Holding, Sabancı Holding, Ülker, Roche, Ziraat Bankası ve Türk Hava Yolları gibi dev kurumla çalıştı ve 100’ün üzerinde marka için iletişimin farklı alanlarında strateji ve fikir üretti.

Geliştirdiği GUIDEFISH adlı model, Türkiye’nin ilk reklam stratejileri planlama modeli, DEEP adlı model ise ilk dijital strateji planlama modeli kabul edilmiştir. Hakan Senbir, YZB 2014 ‘de markalaşma konusunda yeni stratejilerini paylaşacak.

Haberdar Olmak İçin Kaydolun