T:+90 212 322 8100

Tahsin Pamir

Perakende sektöründe; perakendecilik yönetimi, ilkeleri ve uygulamaları, stratejik perakendecilik yönetimi eğitim programları ve seminerleri veren Tahsin Pamir, Robert Kolej Yüksek Okulu Kimya Bölümü mezunudur. Pamir, İstanbul Üniversitesi’nde fizikokimya doktorası yapmıştır.

Kariyerinde önemli işlere imza atan Pamir, Yaşar Holding Yasaş Genel Müdürü, Metro Grosmarket Ülke Genel Müdürü, Fiba Holding Koordinatörü, EGS Holding PERDAMA Genel Müdürü görevlerinde bulunmuştur.

1999 yılından beri Pamir Danışmanlık’ta kurucu yönetici olarak görev yapan Pamir, Paşabahçe mağazalarının yenilenme ve değişim projesinde konsept danışmanlığı, Retailing Institute ve Soysal Perakende Okulunda; perakendecilik yönetimi ilkeleri - uygulamaları, stratejik perakendecilik yönetimi ve pazarlama kavramları konularında eğitim seminerleri vermektedir.

2005-2006 Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Genel Sekreterliği yapan Pamir, Migros, Tansaş, Turkcell, Ülker, Bizim Toplu Tüketim, Aydınlı, Onur Group, Altunbilekler, Mopaş, Renault, Anadolu Efes, Borusan, Unilever, DYO, Pınar, Perder gibi birçok şirket ve kuruluşta eğitmenlik görevinde bulunmuştur.

Koç, Yeditepe ve Galatasaray Üniversitesi MBA programlarında öğretim görevlisi olarak dersler veren Tahsin Pamir, halen Pamir Danışmanlık Şirketi’nde rekabetçi perakendeci formatları üzerine danışmanlık ve yöneticilere eğitimler veriyor. Halen, Bizim Toptan Satış ve ŞOK şirketlerinde YK üyesi, aynı şirketlerde stratejik konular ve rekabetçi perakendeci formatları üzerine danışmanlık ve yöneticilere eğitim seminerleri vermekte ve Turquality programlarında da eğitmen olarak görev almaktadır.


Bir Gıda Perakendecisi Marka Olabilir Mi?

Marka Olabilmek İçin Duygusal Fayda

16 NİSAN ÇARŞAMBA | 16:15 - 16:45 | HALİÇ SALONU | ORUTUM DİLİ: TÜRKÇE

Günümüzde perakendecilerin “işlevsel fayda” olarak tüketicilere sunmadıkları hiçbir şey kalmadı. Şık marketler, çarpıcı dekorlar, bol çeşit, aklınıza ne geliyorsa sunuluyor. O halde neden marka olamıyorlar? Eksik olan unsur “Duygusal fayda…”

Perakende sektöründe; perakendecilik yönetimi, ilkeleri ve uygulamaları, stratejik perakendecilik yönetimi eğitim programları ve seminerleri veren Tahsin Pamir, Koç, Yeditepe ve Galatasaray Üniversitesi MBA programlarında öğretim görevlisi olarak dersler verdi ve halen Pamir Danışmanlık Şirketi’nde rekabetçi perakendeci formatları üzerine danışmanlık hizmeti ve yöneticilere eğitimler veriyor.

YZB 2023 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun