T:+90 212 322 8100

AROMA

AROMA Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş., 1968 yılında Bursa'nın Gürsu ilçesinde yaklaşık 75.000 m² arazi üzerine kurulmuştur.

Çok ortaklı olarak kurulan şirkette, 1991 yılında Duruk Grubu çoğunluk hisseyi alarak yönetime geçmiştir. 1991 yılında başlayan yatırım hamlesi ile işlenen meyve miktarı her geçen gün arttırılarak, yılda 20.000 tondan 225.000 tona çıkarılmış ve Aroma ülkenin önde gelen meyve suyu dolum tesislerinden biri haline gelmiştir.

Meyve suyu, doğal kaynak suyu ve gazlı içecekler üreten AROMA Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş. geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bursa Entegre Tesisleri’nde yarı mamul(meyve konsantresi ve püresi) ve mamul üretimi yapan firmanın, 2000 yılında kurulan Karaman Tesisleri'nde yarı mamul üretimi mevcuttur.

Aroma, meyve suyu ile nektarlarını Aroma ve Meyöz, buzlu çayı Aroma Ice Tea, meyveli içeceklerini ise Aroma Limonata ve Aroma Tropical markalarıyla piyasaya sunmaktadır. Ayrıca Aroma Meltem markası ile gazlı içecekler arasında da yer almaktadır.

Aroma, Aroma Ömer Duruk Doğal Kaynak Suyu markası ile 2004 yılından beri su piyasasında da yer almaktadır. AROMA Ömer Duruk Doğal Kaynak Suyu Tesisleri 2004 yılında, 50.000 m² açık alan içerisinde 10.000 m² kapalı alan olarak inşa edilmiştir. Doğal kaynak suyu, Uludağ'da 2020 m yükseklikteki kaynaktan çıkmaktadır. Tesiste otomatik makinelerle tam hijyenik uluslar arası standartlara uygun dolum yapılmaktadır. Aroma Ömer Duruk Doğal Kaynak suyu, zengin mineral içeriği ve düşük sodyum oranı ile sağlıklı, lezzetli ve içimi rahat bir doğal kaynak suyudur.

Aroma, kurulduğu günden bu yana birçok yeniliğe imza atarak meyve suyu pazarının gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. İlk kez Aroma tarafından üretilen 10 farklı meyveyi içeren 9 vitaminli karışık meyve nektarı, elma ile tatlandırılmış %100 ürünler, elma ile tatlandırılmış %95 meyve içeren, şeker ve katkı bulunmayan ice tea(buzlu çay)  son yılarda tüketicinin beğenisine sunulan yenilikçi ürünlerine birkaç örnektir.

Dünya markası olmayı hedefleyen Aroma’nın ihracat hacmi de her geçen gün artmaktadır. Aroma’nın, ihracat yaptığı ülkeler arasında Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, İspanya, Yunanistan, Belçika, Norveç, Polonya, Bosna Hersek,  Danimarka, Avusturya, İsviçre, İsveç, Rusya, ABD, Arjantin, Avustralya, KKTC, Azerbaycan, Kazakistan, Afganistan, Malezya, Arnavutluk, Çin, Mısır, Ürdün, Libya, Katar, Benin, Nijerya, Kamerun, Gürcistan, Bulgaristan, Kanada, Malta, Moğolistan, Fildişi Sahilleri bulunmaktadır.

Aroma, geçmişten günümüze değişmeyen kalite politikası, sağlıklı, güvenli ve lezzetli ürünleri, geleneksel aynı zamanda yenilikçi tutumuyla yurt içinde ve yurt dışında her geçen büyüyen ve gelişen bir firma olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Bu kategoriden diğerleri: « HÜNKAR GIDA CİCİ ÇİKOLATA »

Yorum Ekle

yukarı çık
YZB 2024 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun